Kāpēc uzņēmumam tik svarīgi nodarboties ar mājas lapas izstrādi ?

Mājas lapas izstrāde – nepieciešamais process, kuru gandrīz katrs bizness grib pabeigt pēc iespējas ātrāk. Biznesa vadītāji ar uzņēmuma Interneta mājas lapas pieejamību saista savas cerības uz ātrāko attīstību un iespējas dabūt jaunus potenciālu klientu kontaktus.

Ko nodrošina uzņēmumam mājas lapa?

Vizītkarte, kas darbojas nepārtraukti 24 stundas dienā 7 dienas nedēļā

Mājas lapa veido uzņēmuma tēlu, veicina uzņēmuma atpazīstamību. Tā nodrošina iespēju uzzināt par Jūsu piedāvātajiem produktiem un servisiem potenciālajiem klientiem un aktīvi sadarboties ar esošajiem klientiem. Tā ir veids, kā radīt labu iespaidu un mudināt cilvēku izvēlēties tieši jūsu pakalpojumus. Īpaša nozīme ir profesionālam dizainam – veiksmīgs dizains var piesaistīt klientu tikai ar patīkamu un ērtu vidi, kura rada vajadzīgo noskaņu un ļauj ātri atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu.

Mūsdienās uzņēmums bez savas mājas lapas var darboties tikai ar ļoti ierobežotu klientūru un praktiski neattīstās.

Aktīva sadarbība dažādos līmeņos ar esošajiem un potenciālajiem klientiem

Uzņēmuma mājas lapa sniedz iespēju ievietot kvalitatīvus attēlus, video un aprakstus par jūsu sniegtajiem pakalpojumiem un precēm. Tas palīdz jūsu klientiem būt informētiem gan par esošo piedāvājumu, iegādes iespējam un servisiem, gan par dažāda veida jaunumiem.

Jo pārdomātāka un kvalitatīvāka ir mājas lapa, jo lielāka iespēja, ka klients izvēlēsies tieši jūsu piedāvājumus. Tāpēc mājas lapas izstrāde notiek kopā ar pasūtītāja pārstāvjiem, kuriem noteikti jāzina potenciālo klientu vēlmes.

Mājas lapai ir iespējams pievienot ļoti dažāda līmeņa papildus iespējas – sākot ar informācijas atlasi, preču aplūkošanu, virtuālo aplūkošanu un saziņu līdz atbalstam izvēlē un reālam veikalam internetā, kas būtiski var samazināt piedāvājuma cenu, ietaupot uz telpu uzturēšanu un pārdevēju atalgojumu.

Iepirkšanās tendences liecina, ka patērētāji arvien biežāk izvēlas iepirkties tieši interneta veikalos, kas tiem ļauj veikt pasūtījumus jebkurā diennakts laikā un saņemt pakalpojumu vai preci  sev izdevīgā vietā un laikā. Jāņem vērā, ka interneta veikalam jābūt profesionāli izveidotam, lai tas spētu darboties efektīvi. Tāpēc labāk algot profesionālus interneta veikalu izstrādātājus. Mājas lapas izstrāde notiek atbilstoši pasūtītāja vēlmēm redzēt attiecīgas vietnes funkcijas aktīvai sadarbībai ar apmeklētājiem.

Mājas lapas saturs

Mājas lapas saturs ir galvenais informācijas avots, ko meklētājprogrammu algoritmi izmanto, lai sarindotu vairākas vietnes pēc noteiktām frāzēm jeb atslēgvārdiem. Šobrīd visbiežāk lietotā meklētājprogramma ir Google, līdz ar to lielākais uzsvars tiek likts tieši uz Jūsu mājas lapas veiksmīgu pakāpi Google meklētājā. Mājas lapas saturs sastāv ne tikai no rakstiskās informācijas, bet arī vizuālajiem elementiem, teksta struktūras, dažādu elementu, t.sk, virsrakstu lietošanas.

Google augstāk novērtē tās mājas lapas, kuru saturs tiek regulāri atjaunots un papildināts, kas norāda uz to, ka tā ir aktīva.

Efektīvs veids, kā uzlabot mājas lapas atrašanu caur Google meklētāju, ir blogs, kas visbiežāk ietver arī dažādus jaunumus.  Ja jūsu uzņēmumam nav regulāru jaunumu, blogā var ietvert vispārēju informāciju, kas saistīta ar jūsu uzņēmuma darbību. Šajās sadaļās jāpievieno galvenie atslēgvārdi, kas saistīti ar uzņēmumu. Pietiks ar vienu bloga rakstu nedēļā, lai ievērojami uzlabotu mājas lapas Google reitingu.

Tekstu vēlams papildināt ar attēliem, kuros ietverti galvenie atslēgvārdi, iekšējām saitēm uz galvenajām sadaļām, kā arī saitēm uz uzņēmuma sociālo tīklu profiliem.

Jāņem vērā, ka Google meklētājs veiksmīgus rezultātus neuzrādīt uzreiz, jo analizē lapas darbību ilgtermiņā – var paiet vairākas nedēļas, kamēr Google mājas lapā veiktās izmaiņas pārskatīs, tomēr ilgtermiņā efekts var būt ļoti atšķirīgs profesionālām un mazāk profesionālām mājas lapām.

Mūsdienās  mājas lapu izstrādes procesā tiek ņemtas vērā ne tikai mājas lapas lietotāju un īpašnieka vajadzības, bet arī Google algoritms. Saturs tiek pielāgots tā, lai tas ļautu vietnei ierindoties augstāk meklētājprogrammās. Piemēram, ja jums ir interneta veikals, tad vēlams pievienot saites uz alternatīviem produktiem, tomēr nepārblīvējot lapu ar ārējām saitēm. Tas ne tikai palīdz mārketingam, bet nodod būtisku informāciju Google meklētāja algoritmiem, kas paaugstina Jūs mājas lapas reitingu.

Būtiski mājas lapas saturu veidot bagātīgu un izmantot pēc iespējas vairāk sniegtās iespējas. Neaizmirstiet, ka mājas lapas izstrāde cieši saistīta ar vietnes plānotu saturu un noformējumu!

Mājas lapas vide – WordPress

Lai radītu skaistu mājas lapu, jāizmanto modernākās satura vadības sistēmas. Tās ļauj veidot mājas lapas struktūru, izskatu un pievienot saturu atbilstoši pasūtītāja vēlmēm. Cognitio IT komandu veido pieredzējuši profesionāļi, kuri lieliski pārzina gan dizaina, gan funkcionalitātes, gan satura izstrādi un pārvaldīšanu. Kā veiksmīgāko risinājumu piedāvājam mājas lapas izstrādi, izmantojot WordPress vidi. Mājas lapas izstrāde notiek šajā vidē ātrāk un ērtāk, jo izstrādātajiem un arī pasūtītāju pārstāvjiem ir pieejami dažādi jau iebūvēti rīki.

Kas notiek pēc mājas lapas izstrādes beigām?

Mājas lapas uzturēšana

Ilgtermiņā izstrādāta mājas lapa ir jāuztur, kas saistīts ar  tās novietojumu uz serveriem un regulāru informācijas atjaunošanu. No kā ir secinājums – mājas lapas izstrāde nav pabeigta uzreiz pēc sasniegta rezultāta ievietošanas hostinga serverī. Satura atjaunošana jāveic mājas lapā saskaņā ar biznesa attīstību un izmaiņām.

Vissvarīgākais ir meklēt uzturētāju, kas nodrošina garantētu darbspējas laiku. Ieteicams izvēlēties uzturētāju, kam ir labas atsauksmes un tu varētu būt drošs, ka mājas lapa darbosies visu laiku. Būtu svarīgi, lai uzturētājs var sniegt vismaz 99% garantiju par kvalitatīvu darbību

Liela nozīme ir arī klientu apkalpošanai. Kādas iespējas uzturētājs piedāvā? Vai iespējams sazināties ar uzturētāju jebkurā laikā, 7 dienas nedēļā un brīvdienās? Vai pieejama tiešsaiste ar kādu no pārstāvjiem? Ko par šo uzņēmumu saka tā klienti?

Tāpat svarīga ir cena – atceries, ka lielākā daļa šādu uzņēmumu piedāvā līdzīgas cenas. Vismaz uzņēmumi ir labu reputāciju.

Ir iespējami trīs uzturēšanas veidi:

Dalītais hostings, Virtuālais serveris un Servera noma.

Dalītais hostings parast izmaksā 3 – 5 Eur mēnesī, bet vietnēm ar lielāku apmeklētāju skaitu, kam nepieciešams virtuālais serveris vai servera noma, izmaksas parasti ir lielākas.

Dalītais hostings nozīmē, ka vairākas mājas lapas atrodas uz viena servera un jūsu mājas lapa atrodas uz viena servera ar simtiem citu mājas lapu. Dalītais hostings ir piemērots blogiem un nelielu uzņēmumu mājas lapām, kurām nav daudz apmeklētāju un kas neizmanto pārāk daudz resursu. Dalītais hostings parasti ir daudz lētāks nekā virtuālais serveris vai servera noma.

Virtuālais serveris nozīmē, ka noteikta daļa servera resursu tiek piešķirta tikai viena domēna lietošanai-tas ir kā dalītā un servera nomas krustojums, jo atšķirībā no dalītā hostinga, šajā gadījumā mājas lapai tiek veltīts noteikts resursu daudzums.

Servera noma nozīmē, ka mājas lapai ir paredzēts atsevišķs serveris un tas nav jādala ne ar vienu citu. Tas nozīmē, ka servera resursi netiek sadalīti starp vairākiem klientiem – praktiski viss serveris un ar to saistītie resursi tiek nodoti klienta rīcībā.

Uzturēšana ir saistīta arī ar regulāru satura atjaunināšanu, ko var veikt pats lapas īpašnieks, izmantojot pieeju satura vadības sistēmai, vai nodot šo procesu profesionāļu kompetencei. Abos gadījumos īpašniekam ir jāapzinās, kāda informācija būtu atjaunināma, pievienojama vai dzēšama.

Saviem klientiem COGNITIO IT piedāvā pilnā servisa pakalpojumus, tajā skaitā arī hostinga pakalpojumu, par ko var lasīt vairāk šeit.